Декор для десертів «Лебеді»

Дорогі поварята! Хочу поділитися з вами способом створення чудових лебедів для декору наших солодких страв! Будь то торт, тістечка, печиво, кекси, маффіни... Одним словом все, що побажаєте, можна прикрасити таким способом! Складного рівним рахунком нічого, але фурор Вашим виробам забезпечений! Перший раз робила племінниці в школу на якийсь там ранок... Потім подрузі до дня народження... Потім чоловікові на роботу для колег до якогось свята... Реакція завжди одна!! І звучить приблизно так: «ВАААУУУ!» Лебеді вигадані не мною... але певного авторства я не знаю, тому скажу узагальнено, що підглянуто в інеті! У рецепті я особливу увагу приділяю саме лебедям, а на супутні кроки дам посилання. Ласкаво просимо на моє «лебедине озеро»!

Інгредієнти для «Декор для десертів» Лебеді «»:

Айсінг

 • Білок яєчний - 1 шт
 • Кислота лимонна - 1 трісок.
 • Цукрова пудра (повні з горою) - 8 ст. л.

Корж

 • Жовток яєчний (залишаються від приготування айсингу і безе) - 4 шт
 • Сіль - 0,5 год.
 • Цукор - 2/3 стак.
 • Борошно пшеничне/Борошно - 1 стак.
 • Розпушувач тіста - 1 ч. л.

Безе.

 • Білок яєчний - 3 шт
 • Цукрова пудра - 18 ч. л.
 • Кислота лимонна - 1/4 ч.
 • Ваніль - 1 щепіт.

Додаткові

 • Варення (я використовую «живе варення з смородини», посилання додам) - 3 ст. л.
 • Барвник харчовий (синій, зелений, помаранчевий або червоний і чорний)

Харчова та енергетична цінність:

Готової страви

     

ккал
3334.5 ккал


белкі46.1
р

жири33.7
р

вуглеводи806.9
р

100 г страви

     

ккал
303.1 ккал

белкі4.2
р

жири3.1
г


вуглеводи73.4
р

 

Рецепт «Декор для десертів» Лебеді «»:

Спочатку підготуємо все необхідне для створення крил і шиї з головою для лебедів! Нам треба: кулінарний мішок (у мене він з пакета з під молока https://www.povareno k.ru/advice/show/176 2/), редуктор, насадки, трафарети (правого і лівого крил, шиї з головою і дзьобом), і кулінарний рукав (який застосовують для запікання в духовці).

Ось насадки які використовуючи я.

Тепер можна прийматися за айсинг. Для цього в чисту, суху миску кладемо білок і додаємо тріску лимонної кислоти.

Тепер до білка додаємо 2 ст. л. цукрової пудри (ложки повні з гіркою набираємо). Починаємо ложечкою розмішувати.

Розмішавши до однорідної маси ми бачимо склад по консистенції нагадує згущенку... Ось такий айсинг застосовується для заливки при прикрасі, скажімо, пряників.


Додаємо ще 2 повні столові ложки цукрової пудри і якісно втручаємо їх. Виходить склад густотою, як сметана... Але для нас це занадто рідко!

Втручаємо ще 2ст. л. цукрової пудри. Набираємо повні з гіркою! Консистенція вже виходить досить щільна! Однак, контури ще пом'якшуються і з ложки маса сповзає! Для створення контуру малюнка перед заливкою цієї густоти достатньо, але для лебедів треба ще гуще!

Додаємо ще 1,5 ст. л. і якісно втручаємо в наявну масу... Можливо цього вистачить, але у мене білок від дуже великого яйця і тому я додаю ще пів ложки! Густота правильного айсингу для лебедів ось така, як на фото! Контури зберігають свою форму дуже добре і не сповзають, «не пливуть». Айсінг такої густоти ідеальний для виготовлення декору, який Ви плануєте розмістити вертикально! Будь-то якісь вензеля, метелики, стрекози, сніжинки, альтанки, шкатулки, візочки, колиски тощо. Вироби з айсингу такої густоти менш крихкі, ніж ті ж вироби з більш рідкого айсингу!

Отже, айсинг готовий! На кулінарний мішок накручуємо редуктор і одягаємо насадку з круглим отвором діаметром 7 мм (отвір може мати гладкі краї або такі, як у мене - «зубатий» край). Тепер айсинг перекладаємо в мішок.

Від рукава для запікання відрізаємо смугу підходящу по висоті для створення шиї і голови лебедя, а довжина на Ваш вибір. У моїх планах створення трьох лебедів, тому я відрізаю довжину стрічки на три вироби. Якщо Ви плануєте створити більшу кількість лебедів, то відповідно і заготовок розмістити треба більше! У такому випадку довжину плівки збільшуємо, або відрізаємо кілька шматочків! (Цієї кількості айсингу мені вистачає на 7-8 лебедів.) Тепер під плівку поміщаємо трафарет з витонченою лебединою шийкою.


Малюємо! В області голови видавлюємо трохи більше айсингу, а потім некваплячись ведемо по контуру шиї, не відриваючи руку. Намалювавши першу заготовку перетягуємо плівку на таку відстань, щоб заготовки не стикалися один з одним! І малюємо другу і третю заготовки. Клюв не заповнюємо! Його ми відсадимо додатково, змінивши насадку!

Тепер міняємо насадку на насадку з круглим гладким отвором діаметром 3 мм. І домальовуємо дзьоби! Стежте за тим, щоб дзьоб щільно прилягав до голови! У самій підставі постарайтеся створити ущільнення, а до кінця навпаки потоньшення. Пересуваючи плівку із заготовками слідкуйте, щоб контур вже намальованої заготовки збігався з контурами трафарету! Відправляємо заготовки сохнути при кімнатній температурі на рівній поверхні!

Для малювання крил треба відрізати шматочки плівки відповідного розміру індивідуально під кожне крило! А значить, що на трьох лебедів відрізаємо 6 шматочків плівки. Розміщуємо під шматочок плівки трафарет з першим крилом (лівим або правим значення поки не має! Головне потім не заплутатися, щоб крила були парні на кожного лебедя!) Починаємо малювати крило з кінця і кожним наступним шаром наближаючись до його основи. Насадка у нас для цього та ж, що і при малюванні дзьоба.

Ось таке ажурне крило виходить. На готовому виробі воно буде лівим.

Для створення вигину кладемо нашу заготовку на підлогу літрову банку.


Таким же чином малюємо друге ажурне крило, яке на готовому виробі буде правим! Його так само поміщаємо на підлогу літрову банку. Розміщувати треба чітко по центру, щоб плівка з крилом не з'їхала! А так само банки з заготовками треба зафіксувати, щоб вони не перекочувалися. Я з боків підпираю стопками силіконових формочок для маффінів... Можна скрутити рушники валиками і підперти ними...

Тепер створимо крила «пухнасті». Для цього одягаємо насадку листик з довгої прорізи 10 мм. Шматочок поліетилену кладемо на трафарет крила (знову таки стежте, щоб заготовки вийшли парними). І починаючи з кінця крила малюємо пір'я таким чином, щоб крила, які наближаються до основи, прикривали основу попереднього ряду пір'я!

Ось таке ліве «пухнасте» крило виходить. Розміщуємо його для висихання на підлогу літрову банку! Не забуваємо зафіксувати! Малюємо праве крило за таким же принципом і так само кладемо на підлогу літрову банку! Для третього лебедя я малюю «пухнасті» крила, але сушу їх на рівній поверхні.

Для повного висихання наших заготовок необхідно 3-4 години, але я зазвичай залишаю на більш довгий час... Наприклад малюю з вечора і залишаю до ранку. Цього часу більше, ніж достатньо, щоб спекти коржі (або що-небудь на Ваш розсуд, що Ви плануєте прикрасити). Я пеку корж на жовтках, так як їх виходить аж 4 штуки (1 від айсингу і 3 від безе). Процес приготування коржу я окремо не знімала, так як складного нічого... Жовтки поміщаємо в миску, додаємо сіль і цукор, розтираємо до однорідної маси, використовуючи вилку, ложку або вінчик! Збивати не треба! Потім додаємо борошно з розпушувачем. Перемішуємо і викладаємо тісто в підготовлену форму діаметром 22 см (форму змастити маслом і присипати борошном або панувальними сухарями). Випікати при температурі 170 градусів 15-20 хвилин... До рум'янця і сухої лучинки.

Коржу даємо охолонути під рушником і розрізати на два коржі. Я це роблю за допомогою нитки https://www.povareno k.ru/advice/show/178 4/.


Нижній корж змащуємо ягідним джемом з кислинкою. Я використовую своє «живе варення» https://www.povareno k.ru/recipes/show/15 3284/. Накриваємо зверху другим коржем і залишаємо до прикраси або в коробці для торта, або прикривши кульком, щоб не висох!

Коли час дійшов до прикраси, готуємо швейцарське безе з трьох білків і 18 ч. л. цукрової пудри з ваніллю і лимонною кислотою. Думала у нас на сайті буде цей рецепт, але його немає... Ставимо на вогонь каструлю з водою. Чекаємо поки нагріється практично до кипіння. У мисці з нержавійки починаємо на маленькій швидкості збивати білки з лимонною кислотою. Не до освіти піни, а щоб просто об'єдналися. Потім ставимо миску зверху на каструлю і збільшивши швидкість починаємо збивати білки, додаючи по одній чайній ложці всю цукрову пудру з ваніллю. Збиваємо на водяній лазні 5-7 хвилин і пару хвилин знявши з водяної лазні. Готове безе ділимо на три частини. Одну залишаємо білою (вона піде для створення лебедів), а дві інші фарбуємо в блакитний (для хвиль) і зелений (для кайми). На поверхню коржу накладаємо блакитний крем у вигляді хвиль (насадку на свій розсуд можете взяти! Лише б отвір був плоский!). На краю, з білого крему, створюємо «тільце» лебедя насадкою «листик». Розміщуємо голову з шиєю. Розмір тіла з куряче яйце. Потім приставляємо крила злегка притискаючи їх до тіла, щоб прилипли! Цього лебедя я посадила прямо на корж, так як спочатку хотіла зробити ніби він на березі. Але потім передумала і оточила його хвилями!

Тепер посаджуємо на хвилі другого лебедя. Спочатку ставимо шию прямо на хвилі, а потім створюємо тіло лебедя і приставляємо ажурні крила.

Таким же чином робимо третього лебедя. Фарбуємо за допомогою тонкої пензлика дзьоби і ободки навколо дзьобів, а так само малюємо очі. Залишками білого крему створюю ефект бліків на хвилях...

Зеленим кремом створюємо окантовку... У мене від іншого торта залишався шматочок червоної мастики і я за допомогою вайнера зробила квіточок. Ви ж можете включити свою фантазію і творити на свій розсуд!

Ось таке лебедине озеро у нас виходить,
трафарети викладу в кінці рецепта, кожен окремим фото, щоб Ви могли скористатися! Але при бажанні можете знайти в інеті інший трафарет або намалювати самі! Все дуже-дуже просто! Творіть із задоволенням і радістю!

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND