Модно: шали і накидки

Осінь. Підступний час, коли то холодно, то тепло, то сухо, то йде дощ. І нам часто не вдається одягнутися по погоді. І що виручить у цій ситуації? Та вони ж, вірні друзі, незаслужено багатьма забуті - шали і накидки!


"З постійно мінливою погодою, коли важко вгадати, як краще одягнутися - спочатку здається, що в оксамиті занадто спекотно, а через кілька годин ми вже готові укутатися в хутра - тоді кашемірова шаль, така м'яка, така легка і така тепла, грає роль зимової накидки, стає свого роду проміжним етапом, який готує нас до літніх накидок, які ще не в ходу ".Це цитата з модного журналу, що вийшов століття півтора тому, але, що найважливіше, досі не втратила актуальності! Так що не бійтеся просити старомодної - в останні роки дизайнери раз у раз звертаються до всіляких накидок і пустощів.


Зручні, легені, красиві, вони не тільки функціональні, а й дозволяють постійно урізноманітнити гардероб. Їх можна накинути поверх чого завгодно, наприклад, пальто або жакета. А можна і взагалі замінити ними верхній одяг, якщо вони досить теплі. Можна накинути просто так, а можна прихопити на талії поясом - і незвично, і стильно, і зручно. На обидва плеча, на одне... А крім теплих, є і тонкі!

Але якими б вони не були, шали і накидки можуть працювати різним чином. Можуть зігріти. Можуть огорнути і замаскувати надто пишні або, навпаки, худі руки або стегна. Можуть зробити з повсякденного вбрання щось незвичайне і запам'ятовується.

Тонка шерсть (найкраще, звичайно ж, кашемір) або шовк, насичені кольори (однотонні буду служити яскравою колірною плямою, з візерунками - можуть допомогти зв'язати воєдино інші кольори костюма), оздоблення по краях або її відсутність, довжина і ширина - вони можуть бути різними. І носити їх можна в поєднанні з різними предметами гардеробу - з брюками, з сукнями, з джинсами, з класичними костюмами...

Вони виручають жінок протягом багатьох років. І навіть більше того - століть. Адже саме від простого шматка тканини, в який обертали тіло, і стався весь інший одяг. Але мода саме на шалі прийшла до нас наприкінці XVIII століття. На північному заході цієї країни, в Кашмірі (ось звідки слово «кашемір», м'яке і затишне, як вироби з нього), здавна розводили кіз з ніжною вовною, з якої ткали покривала. Зауважимо, шалі були предметом чоловічого одягу! Та й сама професія була суто чоловічою. На кожен виріб майстер витрачав від декількох місяців до декількох років... Вишиті і ткані (причому другий різновид цінувався вище першого), жовті, червоні, зелені, білі, з візерунками, ці справжні твори мистецтва поступово проникали в Європу зі Сходу. Незабаром схожі речі почали робити і у Франції, і в Англії, і в Росії.

Так шаль почала свою переможну ходу, яка тривала багато років. Незважаючи на розмір, по-справжньому хорошу шаль, як говорили, можна було пропустити через кільце. Зауважимо, йшлося не про шовк, а про вовну - настільки тонкою була вирізка!

Спочатку всі божеволіли від шалей з тонкої вовни, саме кашемірові - або схожі на них, але місцевого виробництва - цінувалися особливо високо. Але ближче до кінця XIX століття на зміну їм почали приходити шовкові (з щільного, або, навпаки, найтоншого шовку), з плюша, з оксамиту, з мереживів...


Тимур Гучкаєв

стиліст, ведучий програми «Гардероб навиліт», «Краса вимагає!»

Активне XX століття втягнуло жінок у таку круговерть, що їм було не до шалей. А ось тепер вони знову починають до нас повертатися. Класичні шалі, складені куточком, прямокутні «палантини» (у яких, зауважимо, теж своя історія), широкі шарфи - ви можете вибрати те, що вам більше подобається!

І пам'ятайте: "Шаль стає свідком того, як будь-яка мода проходить, вона переживе все нові наряди; вона терпляча, бо вічна, вона - божество елегантної жінки ".Фото: jakandjil.com; stylebistro.com

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND