Носіть vintage!

Письменник, світська дівчина і fashion-блогер Лана Капрізна починає вести колонку про моду. Мода - її пристрасть. Мабуть, вона знає про неї все. І своїми пізнаннями готова ділитися з читачами.


Відразу хочу зробити відверте зізнання: я вважаю, що сучасна мода - це просто непотріб! Вона вичурна, нудна і зовсім не фарбує жінок. А все тому, що дизайнери в творчому екстазі придумують воістину жахливі речі. Вони уявили себе богами і пророками, і вже не танцюють шаманські танці навколо клієнток, щоб ті були задоволені і прийшли знову. Я вам навіть більше скажу, сучасні законодавці мод упиваються своєю владою над схибленими на шмотках жінками, і плюють з висоти своєї дутої величі на їх реальні потреби і неглянцеві фігури.


Думаю, нікого не здивую, якщо скажу, що в такій ситуації, людям, які піклуються про свій зовнішній вигляд, малоцікаві дизайнерські екзерсиси. Всі, хто хоче виглядати «свіжо і круто», старанно ігнорують щосезонні дефіле, модні фотосесії в журналах і свіжі завози в бутиках. Дійсно, що цікавого там побачиш?..

Але виникає логічне питання: що ж тоді носити? І взагалі, де черпати ідеї для створення актуального гардеробу?

Носіть vintage. Або станьте клієнткою марок, які щосезонно не винаходять велосипед, а чесно копіюють старі тенденції, створюючи ретро-колекції. Якщо наші прабабусі дивовижно виглядали в мереживах, шовках, декольті і з великою кількістю прикрас, то чому ми не можемо?

Сьогодні ми живемо набагато краще за наших предків, але одягаємося, куди гірше за них. Тоді наряджатися - це був хороший тон, навіть міщани уважно стежили за віяннями моди і одягалися вельми вдумливо. Що вже говорити про вищі сословії!

Можливо, комусь ретро-колекції здадуться надто кидкими і недоречними для життя в мегаполісі. Пробуйте подивитися на це з іншої точки зору: а чи багато щастя вам приніс сучасний дизайнерський одяг? Ось те-то! Якщо ви хочете кожен день бути бездоганною, яскравою, жіночною, то ніщо вам не може перешкодити - ні спосіб життя, ні вік, ні комплекція. Пам'ятайте, одягаючись красиво, ви перетворюєте і себе, і своє життя.

У вашому гардеробі неодмінно має бути щось вінтажне. Особисто я є давньою і відданою прихильницею vintage, але елементарна логіка радить і вам не відставати. Сьогодні найактуальніші подіумні речі мають вигляд потертий, ношений, линялий, а то й рваний, загалом, претендують на якусь історію. Ну і навіщо витрачати гроші на подібне новя з претензією, якщо спочатку можна придбати повноцінний vintage?


Справжній vintage повинен мати, як мінімум, п'ятдесятирічний стаж. Але, якщо врахувати, що в дослівному перекладі термін vintage означає "урожай певного року; висококласне вино багаторічної витримки, як правило, не менше десяти років ", то цілком дозволено включати в це поняття не такі стародавні речі. Правда, найпринциповіші естети від світу моди вважають, що терміном vintage можна титулувати лише haute couture, створений вручну в легендарних будинках моди. Але це чистої води снобізм, правда-правда. Будь-яка магазинна річ з солідним стажем - це теж vintage.

Головна перевага vintage - унікальність. Ще двадцять-тридцять років тому дизайнерський одяг не був настільки доступним, не розходився по світу в мільйонах копій. У наш суворий час навіть дуже багаті жінки не можуть знайти речі, які не могла б дозволити собі і їх манікюрша. А vintage надає їм цю можливість: одягнувшись у сукню 1971 року, вам доведеться здорово постаратися, щоб знайти когось у схожому вбранні!

Vintage (як і ретро-колекції) голосно заявляє, що ви не згодні з сезонними ідеями дизайнерів, повністю відповідальні за свій особистий стиль і взагалі створюєте персональну моду.

Крім того, vintage є наочним прикладом оригінальних ідей і бездоганної якості колишньої моди. Дійсно, ці речі настільки добре зроблені, що живі і носибельні досі!

На жаль, вінтажний одяг йде не всім: потрібна деяка екстравагантність вигляду і сміливість вчинків, інакше ви будете виглядати як міська божевільна. Куди безпечніше включати в свій гардероб аксесуари vintage - ремені, шарфи, сумки або прикраси, врівноважуючи їх речами сучасного стилю. Втім, також варто носити і вінтажні предмети одягу.

Головна перешкода на шляху до придбання vintage - всенародна думка, що носити старий - не комільфо. Крапка. І, взагалі, навіщо заробляти стільки грошей на експорті нафти, газу і зброї, щоб потім наряджатися в грошовий одяг?!

Ну-ну.


Справжній vintage коштує непристойно дорого! За сукню haute couture тридцятирічної давності, навіть не найвідомішого модного дому, вам доведеться віддати десятки тисяч євро. А що ви хочете, милочко? Річ унікальна, в єдиному екземплярі, створена руками людей, яких вже і на світі-то немає. Відомий випадок, коли відмінно збережену пару туфель 1940-х років, з руками і ногами відірвали за вісім тисяч доларів. Ви все ще вважаєте, що vintage - це не комільфо?

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND