Премія за найгірший костюм

Якщо ви вважаєте, що знаменитості мають вроджене почуття стилю, то ви жорстоко помиляєтеся. До того як особисті стилісти стали невід'ємною особливістю шоу-бізнесу, стильно одягнених зірок можна було перерахувати по пальцях однієї руки.


Отже, незважаючи на загальнонародні ілюзії, знаменитості одягаються огидно. Хоча треба віддати їм належне - виглядають вони адекватно ситуації. На всілякі церемонії надягають пафосні вечірні вбрання, на party - речі з останніх колекцій актуальних брендів, а у своїх приватних справах ходять у джинсах, майках і зручному взутті.


Інший колінкор, що навіть не найбільш спостережливий шанувальник, роздивляючись світську хроніку, помічає, наскільки різниться смак, стиль і колір його кумира залежно від ситуації. На «червоній доріжці» це зазвичай витончена особа з бездоганною зачіскою, а в приватному житті - дівчина в м'ятій футболці. Погодьтеся, в житті так не буває. Якщо людина має смак, то вона наочно демонструє його і в урочистій обстановці, і вирушаючи за покупками в найближчий супермаркет.

Фокус в тому, що мало хто з зірок володіє хорошим смаком (як і більшість обивателів, до речі). І щоб регулярно не прикрашати своєю присутністю ганебний список «Що Ти На Себе Начепила, Дорогуша?!» вони наймають спеціально навчених людей. Ці фахівці, які отримали титул «зоряні стилісти», перелопачують гардероб знаменитостей, викидають непотрібне, решту компонують у цікаві ансамблі, докуповують новинки в актуальних брендів, додають оригінальні аксесуари і - вуаля! - народжується нова ікона моди.

До шановних стилістів - Рейчел Зої, Філіпу Блоху, Андреа Ліберман і Патриції Філд, - приходять на уклін навіть дуже великі зірки. А все, тому що ЗМІ сьогодні на рідкість уважно стежать за зовнішністю кумирів, і неправильний гардероб може завдати серйозної шкоди кар'єрі. Іншими словами зовнішній вигляд знаменитості в очах світової громадськості (і самих знаменитостей) превалює над її/його талантами. А, наприклад, «Оскар» перетворився на головне дефіле року.

Естети від світу моди обурюються, що вже не можуть адекватно оцінити смак і стиль зірки. Тому що гардероб сучасної знаменитості - це вибір її особистого стиліста. І зв'язки стиліста. Є у нього доступ в шоу-рум і до сейфів - його підопічна зірка отримає саме ці речі (я уточнюю - отримає напрокат для дефіле по «червоній доріжці»). Не кажучи вже про те: як людей, які не можуть собі і пару туфель вибрати без консультації з особистим стилістом, можуть звеличувати, як «завзятих модниць», «ікон стилю», «законодавців моди», «трендсеттерів» і взагалі включати в списки персон, що найкраще одягаються?!

Тим часом, охочих влитися в ці заповітні списки стає все більше. І стилісти, розриваючись між натовпами зіркових клієнтів, починають халтурити, - не створювати новий особистий стиль, а клонувати вдало випробувані раніше. Так, наприклад, останні пару років на піку ошатної моди - старий голлівудський гламур. Внаслідок чого, всі знаменитості - від юних старлеток до відцвітаючих кінокрасунь - на будь-якій урочистій церемонії виглядають однаково: тотальні криноліни, шлейфи, бісерна вишивка та інші драпірування. Деякі модні критики вже почали виразити: мовляв, знаменитості, що завадилися на кутюрних шмотках, виглядають шкода, вони перетворилися на манекени для креативних експериментів дизайнерів.

Доходить до смішного: позаздривши кінодіячам, працівники музичної індустрії - всі ці рокери, репери, хіп-хопери, естрадні діви і просто панки - теж захотіли виглядати по-голлівудськи і мати в резюме титул «ікона моди і стилю». Найняли собі стилістів, протоптали доріжки в модні будинки і навіть - о, жах! - в ювелірні будинки. Загалом, всі екстрено захотіли виглядати «модно і гідно», результат - суцільно розкішні вечірні сукні в підлогу і костюми. І, спостерігаючи останні пару-трійку років дефіле номінантів і учасників Grammy Awards, навіть не подумаєш, що це музиканти...


З усіх знаменитостей, урочисто проголошених «іконами моди і стилю» лише актор Джонні Депп і Хлое Севіньє, режисер Софія Коппола, супермоделі Кейт Мосс і Агнесс Дейн самі підбирають собі одяг і «рулять» особистим стилем. Деякі зірки старшого покоління теж не можуть уявити, щоб хтось диктував їм, як одягатися (втім, це не означає, що вони не користуються консультаціями модного будинку, в якому запозичують наряд для якої-небудь церемонії). Зовсім юні зірочки також повинні покладатися на себе, оскільки у них немає ні коштів, ні популярності, щоб залучити зоряних стилістів. І, напевно, поп-королева Мадонна сама вибирає вбрання (слабо можу уявити, щоб хтось ризикнув їй щось радити).

Резюмуючи все вищенаписане: ніколи не оцінюйте смак зірки, орієнтуючись по її вбраннях на «червоній доріжці» - це результат роботи цілої команди фахівців і примазаних до них. Особистого зоряного стиліста, не менш зоряного стиліста за зачіскою, художника за макіяжем, особистого менеджера, який прораховує кар'єру клієнтки, виходячи з кольору її сукні, і, нарешті, бойфренда, який теж вніс свої п'ять копійок цінних рекомендацій за стилем.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND