Вибираємо чоловічу краватку: головні орієнтири

Не секрет, що далеко не всі чоловіки вміють правильно вибирати і зав'язувати краватки. Адже цей елемент гардеробу дуже підступний...


Почати вибір краватки варто з тканини і тонкощів пошиття. Ідеальний вибір - натуральний шовк - і не тільки тому, що це ознака хорошого виробника. Справа в тому, що шовковий галстук на шовковій або тонкій бавовняній підкладці, з заднім швом, виконаним вручну, набагато легше зав'язати красивим вузлом, ніж такий же краватку з синтетики і з машинною сходинкою на тильному шві. А вузол - це найголовніше!


Тепер - довжина краватки. Різні виробники пропонують, як правило, краватки різної довжини, від 128 до 152 см (іноді ще довші). Загальне правило таке: чим вищий чоловік або чим складніший вузол він воліє, тим довшою має бути краватка. Але важливо і не переборщити: краватка, що звисає нижче піджачної застібки, виглядає не менш комічно, ніж кукий «слинявчик». У зав'язаному вигляді широкий кінець краватки повинен діставати пряжку ременя - і це треба перевіряти, коли чоловік стоїть, а не сидить!

Переходимо до ширини. Дизайнери щороку пропонують нам то дуже широкі, то неймовірно вузькі краватки (пам'ятаєте краватки - «оселедці», популярні в 1980-х роках?), проте абсолютно безпрограшною і завжди доречною залишається краватка класичної ширини, яку вимірюють у найширшому місці аксесуара - від 7,7 см до 9,2 см. Якщо чоловік, якому ви вибираєте краватку, має солідний живіт, є сенс купити ширший. Худенькому або дуже юному джентльмену більше підійде.

Колір і фактура краватки - звичайно, справа смаку, але є кілька тонкощів. Краватки з блискучих тканин бувають доречні вкрай рідко (наприклад, він може підійти чоловікові-конферансьє на неформальній вечірці). Білі однотонні краватки в багатьох європейських країнах вважаються «весільними», і їх пов'язують наречені та їхні друзі. З чорними краватками теж все непросто: теоретично, він цілком годиться до класичного чорного костюма або ж до світлого костюма, який одягають з чорною сорочкою. Однак цей стиль можна назвати «гангстерським», і для звичайних офісних умов малопідхідним. Тому при виборі кольору краватки є кілька орієнтирів - колір очей чоловіка, колір його шкіри, а також колір костюма. Краватки, що мають темно-бордовий, темно-синій, а також сіро-блакитний фон йдуть абсолютній більшості чоловіків. Зелені, фіолетові, рожеві та жовті краватки також мають право на існування, однак повинні вибиратися під конкретну сорочку. Що ж стосується малюнка, то чим він мельче і чіткіше, тим краватка універсальніша. До сорочок у смужку або клітку простіше підібрати однотонну краватку в тон малюнку сорочки, а ось до однотонної сорочки більше підійде краватка з якимось орнаментом.

Краватні булавки, затиснуті та інші специфічні прикраси сьогодні практично не носять. Принаймні - за повсякденними приводами. На торжестві це може бути доречним, особливо в поєднанні з відповідними запонками.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND