Храм Махалса

Детальна інформація про пам'ятки. Опис, фотографії та карта з вказівкою найближчих значущих об'єктів. Назва англійською мовою - Shri Mahalasa Devasthan.


Храмовий комплекс Махалса, розташований біля невеликого поселення Мардол, що в північній частині штату Гоа, був побудований на честь Бога Вишну, вірніше його єдиного жіночого втілення, Богині Мохіні, або як її ще називають Махаласа Нараяні.


Вважається, що спочатку цей храм був побудований в Непалі, а потім ідол богині був перенесений в місто Аурангабад, що в штаті Махараштра. Але після завоювання цих територій могольською армією, його сховали в таємному місці в Гоа. Сучасний храм був побудований під час португальського правління. Він складається з двох основних будівель, одна з яких є самим храмом Махалса, а друга - присвячена Лакшмі-Нараян, якій там також поклоняються нарівні з Вишну. Також на території комплексу стоїть і семиповерхової вежа, що нагадує високу свічку.

Головною пам'яткою храмового комплексу Махалса вважається величезний мідний дзвін. Він не використовується в ритуалах. У нього раніше дзвонили тільки тоді, коли хотіли дізнатися, чи говорить хтось правду чи ні. Легенда говорить, що якщо людина збреше, поки звучить голос цього дзвону, то богиня вб'є його протягом трьох днів після цього. Люди так сильно вірили в це, що цей метод навіть офіційно використовувався в ході судових слухань за часів правління португальців.

Кожної неділі статую богині виносять на паланкіні з храму, прикрашеному квітами і гірляндами, і обносять її навколо будівлі. А в цей час присутні люди співають пісні на честь Мохіні.

Віднедавна в храм не пускають іноземців, пояснюючи це тим, що ті не дотримуються правил поведінки в храмі і не одягаються таким чином для відвідування цього місця.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND