Храм Тодай-дзі

Детальна інформація про пам'ятки. Опис, фотографії та карта з вказівкою найближчих значущих об'єктів. Назва англійською мовою - Todai-ji.


Храмовий комплекс Тодай-дзі зводився в період з 710 по 784 роки, коли на місці сучасного міста Нара будувалася нова японська столиця Хейдзьо. Зараз цей старовинний буддійський храм вважається найбільшою у світі спорудою з дерева і входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Розташований в «оленячому» парку Нара.


Одна з визначних пам'яток Тодай-дзі - величезна бронзова статуя Будди, яку відливали з 743 по 751 рік. У роботах брали участь понад два мільйони людей, виконуючи волю імператора Сьому, який наказав спорудити гігантський статут для того, щоб захистити країну від лих і епідемій. 15-метрове вилучення було зроблено тільки після восьми невдалих спроб, його вага склала 500 тонн. Потім навколо статуї почалося зведення Дайбуцуден - залу Великого Будди. 9 квітня 752 року відбулася церемонія освячення статуї Великого Будди, що стала найграндіознішим торжеством за всю історію столиці Хейдзе. У ній взяли участь імператор з дружиною, а також 10 тисяч ченців з храмів міста.

І Великий Будда, і сам храм не раз реставрувалися і відновлювалися. Будду ремонтували після двох пожеж і землетрусу 855 року, коли у статуї відломилася голова. Храм Тодай-дзі був зруйнований наприкінці XII століття і в другій половині XVI століття в ході міжусобних воєн. Свій нинішній вигляд храм придбав тільки в 1709 році, після завершення відновлювальних робіт, в ході яких довелося знести дві стометрові пагоди, зруйновані землетрусом. Можливо, це були найвищі будови того часу. Новозбудований Дайбуцуден становив трохи більше половини колишнього Залу Великого Будди, але як і раніше вважається найбільшою дерев'яною спорудою в світі. Дерев'яні несучі колони мають вузькі проходи на рівні підлоги. Ширина проходу дорівнює розміру ніздрі Будди. Вважається, що ті, хто пройшов без зусиль через ці «ніздрі», отримають благословення.

У храмовий комплекс входить будівля скарбниці Сёсоин, яка сама є цікавою будовою з дерева - його зруб складений з колод трикутної форми, плоска частина яких звернена всередину будівлі, а гостра назовні, чим створюється ребриста фактура зовнішніх стін.

У Сёсоин зберігаються раритети часів будівництва храму, зокрема, коштовності японських імператорів, які правили країною з 701 по 760 роки, артефакти, привезені Великим Шовковим шляхом з Персії, Індії, Китаю, а також колекція масок театру гігаку. Деякі зі скарбів Сёсоін експонуються в музеях міста Нара.

У храмі знайшли два священні мечі, яких вважали втраченими протягом 1250 років. Мечі Ліпокен і Інхокен пожертвувала храму в 756 році імператриця Коме, вони виконані з заліза і прикрашені золотом, сріблом і глазур'ю. Імовірно, імператриця веліла сховати їх окремо від інших скарбів, щоб вони оберігали храм. Ритуальні мечі були знайдені під підлогою біля підніжжя бронзового Будди за допомогою рентгена в 1907 році. У Сёсоин вони були поміщені в 1930 році, мечі є національними скарбами Японії.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND