Храмовий комплекс

Детальна інформація про пам'ятки. Опис, фотографії та карта з вказівкою найближчих значущих об'єктів.


Храмовий комплекс розташований на високому крутому березі Волги, при впадінні в неї під Кінешемки, на території колишньої фортеці.


Найбільш рання споруда комплексу - Успенський собор - був споруджений в 1745 р. на кошти дьячка І.А.Попова. На початку XIX ст. до західного фасаду Успенського собору прилаштували низький притвір. Храм розписали 1855 року. На стінах у три яруси розміщені сцени з Євангелія і Діянь апостолів. Серед них на бічних стінах виділяються композиції «Ангели біля престолу». Більш незвичайний іконографічний склад розпису, розташованого в три яруси на стовпах, куди крім традиційних зображень святих включені композиції на теми євангельських блаженств, притч, сцен з Апокаліпсису.

У 1798 р. зведена струнка дзвіниця висотою 87 метрів, у вигляді якої явно відчуваються костромські архітектурні традиції, а в 1838 р. за проектом архітектора І.Ю.Єфимова створено Троїцький собор. Це монументальна будівля в стилі класицизму, інтер'єр храму був розписаний у другій половині XIX століття. У куполі зображений Саваоф, в простінках барабана - апостоли і обрані святі, в нижній частині барабана - чотири композиції на біблійні та євангельські сюжети, в вітрилах - євангелісти. На схилах склодів і в рукавах хреста - написані євангельські події.

У середині XIX ст. територія комплексу була обнесена кам'яною огорожею з кованою залізними ґратами і трьома воротами.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND