Художня галерея Тозіо Мартіненго

Детальна інформація про пам'ятки. Опис, фотографії та карта з вказівкою найближчих значущих об'єктів. Назва англійською мовою - Pinacoteca Tosio Martinengo.


Художня галерея Тозіо Мартіненго, відома як Пінакотека, розташована в будівлі Палаццо Мартіненго да Барко на площі П'яцца Моретто в Брешії. Галерея була створена в 1916-му році шляхом об'єднання двох більш ранніх колекцій, спадщини графа Паоло Тозіо і графа Франческо Леопардо Мартіненго. До цих зборів пізніше були додані інші придбання - куплені галереєю або заповідані їй, а також твори мистецтва з секуляризованих церков і знесених старовинних будівель.


У 25 виставкових залах зберігається колекція робіт, датованих 13-18-м століттями, в якій можна побачити шедеври, що створили міжнародну славу брешіанській школі живопису. Саме тут виставлені ні з чим незрівнянні полотна Раффаелло Санціо і Лоренцо Лотто. Тут же зберігаються численні роботи Вінченцо Фоппа, ведучого ломбардського живописця 15-го століття, і творіння майстрів брешіанського Ренесансу - Савольдо, Романіно і Моретто.

Портретний живопис 16-го століття представлено роботами Тінторетто і Софонісба Анджуссола. У колекції 17-18-го століть також виставлені картини деяких великих художників з інших регіонів, наприклад, Андреа Челесті і Пальма-молодшого. Заслуговують уваги брешіанські реалісти - Антоніо Чіфронді і Джакомо Черуті, відомий як Пітоккетто.

Не можна обійти і колекцію графічного мистецтва, яку ще в 18-му столітті почав збирати кардинал Анджело Марія Кверіні і яка була значно розширена в наступних століттях. Найважливіша її частина складається з приблизно трьох тисяч робіт, які ілюструють розвиток друкованого виробництва через різні техніки гравірування, травлення, ксилографії та літографії - з 15-го століття аж до наших днів. Тут же виставлені ранні зразки німецького гравірування - роботи Мартіна Шонгауера і майже повне зібрання робіт Альбрехта Дюрера. Італійські майстри представлені Парміджаніно, Аннібале і Лодовіко Карраччі, а голландські - творіннями Луки ді Лейда і прославленими шедеврами Рембрандта. З інших живописців, чиї роботи можна побачити в Пінакотеці Тозіо Мартіненго, - Гвідо Рені, Каналетто, Тьєполо, Піранезі і Моранді.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND