Марціальні Води

Про цілющу силу природи Карелії з давніх часів ходять легенди саме тому з року в рік сюди приїжджають десятки тисяч туристів. А в самому центрі Карелії знаходиться найбільший в Росії грязьовий і бальнеологічний курорт Марціальні води. Це дивовижне місце в республіці Карелія знаходиться недалеко від Петрозаводська.

Історія курорту бере свій початок у 1714 році коли молотовий працівник Ребоїв Іван виявив цілюще джерело. Багато років він скаржився на погане здоров'я і болі в серці але після того як 3 дні він пив воду з джерела його здоров'я покращилося і болі стали залишати. Рябоєв доповів про цілюще джерело керуючому заводу на якому працював і це стало передвісником появи першого курорту в Росії. Пізніше Іван Рябоєв у 1720 році був звільнений від податків і підневільних робіт а Генін нагороджений за припозов цілющих вод. У грудні 1717 року на вивчення цілющих вод вирушив Лаврентій Лаврентійович Блюментрост пізніше став президентом Російської Академії наук. Блюментрост провів дослідження на хімічний склад кончезерського джерела. Дослідження на пацієнтах на початку 1718 року проводив лікар Антоній Равелін (Равинель) до цього працював у столиці у військовому госпіталі. До його групи хворих в основному входили солдати Олонецького батальйону результати дослідження були визнані позитивними.


У лютому 1718 року на лікування в Марціальні води планує відправитися сам Петро I. У зв'язку з його приїздом Генін починає будувати дерев'яний палац неподалік від самого джерела. Будівля була побудована в П-подібній формі фасадом перед джерелом щоб пацієнти при прийомі води не виходили з приміщення. Палац і намет над джерелом з'єднали за допомогою критої галереї.

Петро I приїхав на лікування через рік після запланованого часу - на початку 1719 року. Цар пробув на курорті з 28 січня по 16 лютого практично завжди він був у супроводі Катерини Олексіївни. Натхнений першою поїздкою на Марціальні води Петро Перший видав документ про спеціальні правила лікування: "Оголошення про лікувальні води сисканних на Олонці а від яких хвороб і як при тому вживанні надходити тому дохтурське визначення. Також і указ Його Царської Величності на їхні дохтурські правила ". Цей документ був виданий 20 березня 1719 року і був першим указом Царя про Олонецькі мінеральні води. Саме тому вважається що 20 березня 1719 - це день народження курорту Марціальні води. Петро I приїжджав на курорт чотири рази - в 1719 1720 1722 і останній раз в 1724 році. Загалом Петро Великий пробув на Марціальних водах понад 90 днів.

Оздоровлення

Курорт Марціальні води знаходиться в долині озера Габозеро, а вона славиться своїми природними багатствами і обдаровує людей лікувальними брудами і мінеральними водами. Особливий мікроклімат у долині створюється завдяки близькості до цілющих залізисто сульфатних-гідрокарбонатних джерел і сапролевих мулових сульфідних грязей.

Неодноразово проводилися дослідження води з марціальних джерел. Порівняння результатів 18 і 20 століття підтвердили, що хімічний склад марціальної води постійний. Головна цінність марціальної води укладена у високій концентрації двовалентного (активного) заліза. Його кількість у марціальних водах значно вища, ніж у залізистих джерел інших курортів Росії та зарубіжжя. Марціальна вода, проходячи через поклади шунгіту, природно очищається і крім заліза містить магній, кальцій, марганець і натрій.

Пошук житла (готелі санаторії апартаменти) в Марціальних Водах за вигідними цінами:

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND