Мавзолей царів князівства Наньює

Детальна інформація про пам'ятки. Опис, фотографії та карта з вказівкою найближчих значущих об'єктів. Назва англійською мовою - Mausoleum of the Nanyue King. Мавзолей царів князівства Наньює представляє могили


Мавзолей царів князівства Наньює - це одне з найдавніших поховань однойменної царської династії. У цьому музеї, розташованому на вулиці Північна Цзефан у місті Гуанчжоу, представлено понад тисячу історичних і культурних реліквій.


Головним експонатом галереї виступає перший золотий друк імператорів династії Західної Хань, що проіснувала довше за інших в історії Стародавнього Китаю. Друк належав князю Веньді, і завдяки їй вчені змогли ідентифікувати ім'я власника. Саме царство утворилося після заходу династії Цинь, і близько ста років залишалося незалежним. Але 111 року до н. е. імператор У-ді приєднав Наньюе до імперії Хань. Це багато в чому пояснює той факт, що в мавзолеї поховані представники саме другого покоління царів Наньюе, які служили династії Хань.

Серед похованих правителів є ще одна знаменитість - Чжао Мей, другий король Наньюе. У його гробниці археологи виявили останки 15 придворних слуг, які очевидно прийняли отруту, щоб бути похованими поруч зі своїм царем. Для стародавнього Китаю це було звичайним явищем.

Хоча пошуки царського поховання тривали кілька століть, мавзолей було виявлено випадково: у 1983 році, коли на цій ділянці почалися будівельні роботи, на глибині 20 метрів під землею робітники натрапили на гробницю.

Вік мавзолею близько 2100 років, чого не скажеш про нього зовні. Він був відреставрований і навіть доповнений елементами сучасного дизайну. Зокрема, на вході і на дахах будівлі можна побачити скляні піраміди за прикладом паризького Лувру. Сама гробниця витримана в стилі імператорського палацу.

У музеї зберігається безліч артефактів історії - це і теракотові фігури, і різноманітні судини, виконані з дорогоцінних металів, а також різні музичні інструменти. Окрема експозиція відведена для стародавніх печей. Найціннішими експонатами музею стали прикраси з золота і нефриту. Нефритова колекція і зовсім є унікальною для епохи династії Хань.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND