Статуя Амбіорікса

Детальна інформація про пам'ятки. Опис, фотографії та карта з вказівкою найближчих значущих об'єктів. Назва англійською мовою - Standbeeld van Ambiorix.


Окрасою центральної площі Тонгерена Гроте-маркт, де розташовані багато значущих архітектурних пам'яток міста, служить статуя Амбіорікса - вождя одного з галльських племен, які проживали на території сучасної Бельгії. Коли в 54 році до н. е. сюди прийшли римські війська Цезаря, Амбіорікс підняв повстання і організував оборону своїх земель. Плем'я ебуронів, яким керував цей вождь, було невеликим. Воно проживало на невеликій заболоченій ділянці біля річки Маас і нікого не чіпало, поки сюди не прийшли римляни. Воїни під проводом Амбріорікса відчайдушно протистояли загарбникам. Кажуть, вони вирізали півтора легіона прибульців. Розлючений таким опором Цезар наказав повністю знищити плем "я. Воно припинило своє існування в 53 році до н. е. Про повстання Амбіорікса розповів сам Цезар у своїй книзі «Записки про Галльську війну».


Минуло 19 з гаком століть, і про подвиг Амбріорікса і його людей згадали його нащадки. У 1866 році скульптор Жюль Бертін створив бронзову скульптуру, що зображає галльського полководця. Вождь, за задумом майстра, зневажає лаврову гілку, немов висловлюючи презирство римської армії. Скульптуру поставили на постамент з піщаника, що нагадує дольмен, і встановили в центрі Тонгерена. Розрахунок міської влади був простий: мегаліти, на їхню думку, створювали кельти, а значить, навіть п'єдестал пам'ятника буде нагадувати про ту епоху. Сам Амбріорікс був визнаний героєм Бельгії.

Постамент оточений кованою огорожею у вигляді копій і стріл. Пам'ятник стародавньому воїну, встановлений в оточенні неокласичних і барокових будівель, спочатку викликає здивування, а потім і захоплення тим, як бельгійці шанують своє минуле.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND