Вулиця Адама Міцкевича

Детальна інформація про пам'ятки. Опис, фотографії та карта з вказівкою найближчих значущих об'єктів. Назва англійською мовою - Ulica Adama Mickiewicza.


Вулиця Адама Міцкевича - одна з найважливіших вулиць у центрі Катовіце, побудована в 19 столітті.


У 1877 році в районі сьогоднішньої вулиці Адама Міцкевича був розташований металургійний завод. У 1896-1900 роках на перетині сучасних вулиць Адама Міцкевича і Петра Скарга була побудована найбільша в місті синагога, яка була спалена німцями 4 вересня 1939 року. Зараз це місце має назву Площа синагоги, там можна побачити пам'ятний обеліск. Таку назву було закріплено за площею 8 жовтня 1990 року. Сама вулиця Адама Міцкевича до своєї сучасної назви, отриманої після Першої світової війни в 1922 році, в різний час іменувалася по-різному: Уферштрассе, Август-Шнайдерштрассе (на честь мера міста).

У 1925 році на вулиці з'явилася перша заправна станція, що належала компанії "Форд" ". У листопаді 1930 року був побудований міжміський автовокзал. У цей же період на вулиці Адама Міцкевича був відкритий книжковий магазин, ательє Генрі Моссінджера, магазин вовни Лібермана, а також лавка чоботаря Річарда Шварца в будинку номер 36.

На вулиці Адама Міцкевича розташовано безліч важливих історичних будівель. Будівля Національного банку, наприклад, внесена до реєстру пам'яток, була побудована в 1930 році в стилі експресіонізму архітектором Джоном Новоріта. Особливої уваги заслуговує історична будівля муніципальних лазень, побудована в 1911 році в стилі еклектики за 155000 німецьких марок. Ще до Другої світової війни в лазнях з'явився басейн, а самі лазні могли одночасно вмістити 12530 відвідувачів.

В даний час на вулиці Адама Міцкевича знаходяться багато важливих міських служб, наприклад, Сілезька школа медицини, районний суд, а також Центральна аналітична лабораторія.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND