Вулиця Муски

Детальна інформація про пам'ятки. Опис, фотографії та карта з вказівкою найближчих значущих об'єктів. Назва англійською мовою - Muizz Street.


Вулиця Мускі, яка більше відома під назвою Аль-Муїз, розташована в ісламських кварталах Каїра, вважається однією з найстаріших міських магістралей. Її протяжність становить приблизно 1 км. Вулиця Аль-Муїз, названа на честь Аль-Муїза Лі-Діна Аллаха, четвертого правителя династії Фатімідов, знаменита великою кількістю середньовічних архітектурних будівель, що приваблюють сотні туристів щодня. Для їх зручності щодня з 8:00 до 23:00 вулиця стає тільки пішохідною.


Починаючи з 1997 року, міська влада проводить масштабну реконструкцію історичних і сучасних будівель, покриття вулиці і каналізаційної системи. Поступово вулиця Аль-Муїз була перетворена на «музей просто неба».

Північна частина вулиці простягається від мечеті Аль-Хакім до ринку спецій на вулиці Аль-Азхар. На цьому проміжку можна побачити антикварний ринок, мечеть Аль-Акмар - одну з небагатьох збережених в Каїрі мечетей епохи Фатімідов, комплекс Калауна, який складається з мечеті, медресе, мавзолею і лікарні, що кілька відмінно збереглися середньовічних особняків і палаців. Південна частина вулиці починається від комплексу Гурія до воріт Баб-аль-Зувейлу. Між цими будівлями розташований знаменитий ринок Гамалія.

На вулиці Аль-Муїз і в кварталах, які до неї прилягають, можна побачити будівлі, побудовані в різні епохи, починаючи від часу правління полководця Амра ібн аль-Аса до періодів, коли країну очолювали Аббасиди, Фатіміди, Айюбіди, мамлюки, османи. Останні за часом будівлі тут з'явилися при Мухаммаді Алі, тобто на початку XX століття. На вулиці Аль-Муаз розташовано 15 мечетей, 6 вікал (так називалися постоялі двори в Єгипті), мавзолеї, медресе, палаци, шабілі-куттаби, що об'єднували в собі фонтан з прісною водою для пиття і початкову школу. Якщо для прогулянки Каїром у вас мало часу, то вулиця Аль-Муаз - це саме те місце, де можна скласти уявлення про каїрську архітектуру.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND