Вулиця Семи Будинків

Детальна інформація про пам'ятки. Опис, фотографії та карта з вказівкою найближчих значущих об'єктів. Назва англійською мовою - Ulica 7 Kamienic.


Вулиця Семи Будинків - одна зі старовинних вулиць у Ченстохові, розташована в безпосередній близькості від Ясної Гори. Назва вулиці походить від семи будинків, побудованих тут на початку дев'ятнадцятого століття. З північного боку вулиця Семи Будинків межує з Парком Сташиця. Межа парку була визначена в 1826 році.


Першими були побудовані будинки під номерами 15, 17, 19, 21, 23, 25 і 27. Пізніше, в середині дев'ятнадцятого століття на вулиці з'явилися й інші будівлі.

Вулиця Семи Будинків багата на відомих жителів. Так, у будинку № 29 в 1923 році народилася польська поетеса і перекладач з англійської Людмила Мар'янська, яка в 1993-1996 роках була президентом Асоціації польських письменників. У будинку № 17 у 1935 році народилася інша поетеса - Халіна Посвятовська.

Після Варшавського повстання штаб-квартира армії була перенесена в Ченстохову і розташовувалася на вулиці Семи будинків у будівлі № 21 до 19 січня 1945 року. Штаб розміщувався тут доти, доки командувач генерал Окулицький не наказав звільнити солдатів армії Крайової.

У 1992 році в одній з будівель була відкрита школа іноземних мов та економіки, яка в даний час займає 16-е місце серед приватних коледжів в країні.

Наприкінці жовтня 2008 року почалася реконструкція вулиці Семи будинків, під час якої було розширено проїжджу частину і тротуар, з'явився додатковий провулок. Масштабний проект завершили 2009 року.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND