Повне виправлення: файл сценарію run.vbs відсутній при запуску в Windows 10, 8.1, 7

Повне виправлення: файл сценарію run.vbs відсутній при запуску в Windows 10, 8.1, 7

Windows 10 запускає ряд важливих сценаріїв при запуску, але іноді користувачі можуть стикатися з різними повідомленнями про помилки, що не дозволяють їм увійти в систему. Одна з найбільш частих помилок запуску: "Не вдається знайти файл сценарію C: \ WINDOWS \ run.vbs». «.


Більш конкретно, коли користувачі намагаються увійти в систему, на чорному екрані з'являється спливаюче вікно, що інформує користувачів про те, що файл сценарію run.vbs відсутній. Ця помилка виникає, коли шкідлива програма змінює реєстр вашого комп'ютера. На щастя, є два швидкі обхідні шляхи, які ви можете використовувати для вирішення цієї проблеми, і ми збираємося перерахувати їх у цій статті.

Ось як виправити пропущені помилки run.vbs

Іноді помилка Run.vbs може з'явитися на вашому комп'ютері і викликати певні проблеми. Це може бути дратівливою проблемою, і, говорячи про проблеми, ось деякі схожі проблеми, про які повідомили користувачі:

 • Не вдається знайти файл сценарію Windows 7 - це варіант цієї проблеми, який також може з'явитися в Windows 7. Щоб виправити це, створіть новий профіль користувача і перевірте, чи з'являється проблема.
 • Помилка Run.vbs Windows 7, 8.1, 10 - На жаль, ця помилка може з'явитися в будь-якій версії Windows, і попередні версії Windows не є винятком. Однак ви можете вирішити цю проблему, використовуючи одне з наших рішень.
 • Помилка Run.vbs при запуску - якщо ця проблема з'являється прямо при запуску, швидше за все, проблема викликана шкідливим ПЗ. Щоб усунути проблему, змініть реєстр і виконайте повну перевірку системи.

Рішення 1. Використовуйте точку відновлення Windows

Через чорний екран важко знайти і видалити шкідливе програмне забезпечення, що викликає проблеми із запуском. У результаті ви повинні використовувати точку відновлення вашої системи і повернути ОС до точки, де ця шкідлива програма не була присутня на вашому комп'ютері.

Щоб запустити відновлення системи, виконайте наступні дії:

 1. Натисніть клавішу Windows + R, щоб відкрити діалогове вікно «Виконати». Тепер введіть% systemroot %\system32\rstrui.exe і натисніть Enter або натисніть кнопку Гаразд.:
 2. Виберіть «Вибрати іншу точку відновлення» та натисніть «Далі».
 3. Тепер позначте пункт Показати більше точок відновлення і виберіть точку відновлення з меню. Зверніть увагу на розділ «Дата і час» та виберіть час, коли проблеми не було на вашому ПК. Тепер натисніть Далі, щоб продовжити.
  :
 4. Дотримуйтеся вказівок на екрані, щоб завершити процес відновлення.

Рішення 2. Запустіть команди, перелічені нижче

Якщо на вашому комп'ютері немає точки відновлення системи, виконайте дії щодо усунення неполадок, перелічені нижче:

 1. Введіть кmd у меню пошуку > запустити командний рядок від імені адміністратора.
 2. Введіть такі команди:
 • рег додайте «HKLM\Програмне забезпечення\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon »/v« Оболонка »/t REG_SZ/d «explorer.exe »/f
 • рег добавьте «HKLM \ Software \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon» / v «Userinit» / t REG_SZ / d «C: \ Windows \ System32 \ userinit.exe», / f
 • рег додайте «HKLM\Software\ Wow6432Node\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon »/v« Оболонка »/t REG_SZ/d «explorer.exe »/f

Після виконання всіх команд перезавантажте комп'ютер.


Рішення 3 - Виконати детальне сканування системи

:

Цілком ймовірно, що помилка run.vbs була викликана шкідливим ПЗ на вашому ПК. Іноді шкідливі програми змінюють ваш реєстр і викликають цю проблему. Щоб переконатися, що ваша система не містить шкідливих програм, ми радимо вам виконати повне сканування системи антивірусом.

Варто зазначити, що не всі антивірусні інструменти однаково ефективні, тому ви можете розглянути можливість використання антивірусу Bitdefender. Bitdefender пропонує відмінний захист і є одним з кращих антивірусних рішень на ринку, тому ви можете спробувати його.

Після того, як ви виконаєте повне сканування системи і видалите всі шкідливі програми з вашого комп'ютера, проблема повинна бути повністю вирішена.

Рішення 4 - Змінити ваш реєстр

Якщо на вашому комп'ютері з'являється помилка run.vbs, проблема може бути у вашому реєстрі. Іноді шкідливі додатки можуть змінити ваш реєстр і викликати цю проблему. Тим не менш, ви можете вирішити проблему, просто зробивши пару змін у вашому реєстрі. Для цього просто виконайте такі дії:

 1. Натисніть Windows Key + R і введіть regedit. Тепер натисніть Enter або натисніть кнопку Гаразд.
 2. Після відкриття редактора реєстру перейдіть до HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon на лівій панелі. На правій панелі двічі клацніть Userinit.
  :
 3. Переконайтеся, що для параметра «Значення» встановлено значення C: \ Windows\system32\userinit.exe, і натисніть кнопку «OK», щоб зберегти зміни.:

Іноді ваш комп'ютер може бути заражений шкідливим ПЗ, і це шкідливе ПЗ змінить значення Userinit у вашому реєстрі. Тим не менш, після зміни реєстру, проблема повинна бути повністю вирішена.

Кілька користувачів повідомили, що у них чорний екран, який заважає їм що-небудь робити на своєму ПК. Якщо це станеться, ви не зможете отримати доступ до редактора реєстру, використовуючи звичайні методи. Однак ви можете уникнути цієї проблеми, виконавши такі дії:


 1. Натисніть Ctrl + Shift + Esc, щоб відкрити менеджер завдань.
 2. Коли відкриється менеджер завдань, виберіть «Файл» > «Запустити нове завдання».
 3. Введіть regedit і натисніть Enter.
  :

Після відкриття редактора реєстру слідуйте наведеним вище інструкціям, щоб змінити значення Userinit.

Рішення 5 - Змінити значення ключа.vbs у реєстрі

За словами користувачів, помилка run.vbs може з'явитися на вашому комп'ютері, оскільки значення ключа.vbs було змінено. Щоб вирішити цю проблему, вам потрібно зробити наступне:

 1. Відкрийте редактор реєстру, як ми показали вам у попередньому рішенні.
 2. Перейдіть до комп'ютера\ HKEY_CLASSES_ROOT\.vbs на лівій панелі. На правій панелі двічі клацніть типове значення.
 3. Встановіть значення даних VBSFile і натисніть кнопку Гаразд.
  :

Після внесення цих змін перевірте, чи вирішена проблема.

Рішення 6 - Виконати сканування SFC і DISM

Якщо у вас помилка run.vbs на вашому комп'ютері, причиною може бути пошкодження системних файлів. Однак ви можете вирішити цю проблему, просто запустивши сканування SFC і DISM на вашому ПК. Для цього виконайте такі дії:

 1. Клацніть Windows Key + X, щоб відкрити меню Win + X. Виберіть пункт Командний рядок (Адміністратор) або PowerShell (Адміністратор):
 2. Після запуску командного рядка введіть команду sfc/scannow і запустіть її.
  :
 3. Сканування SFC почнеться. Майте на увазі, що сканування може зайняти близько 15 хвилин, тому не втручайтеся в нього.

Після завершення сканування SFC проблема повинна бути вирішена. Якщо ця проблема все ще існує, необхідно виконати сканування DISM. Ви можете зробити це, виконавши такі дії:


 1. Запустіть командний рядок від імені адміністратора.
 2. Запустіть команду DISM/Online/Cleanup-Image/RestoreHealth.
  :
 3. Сканування DISM почнеться. Це сканування може зайняти близько 20 хвилин або більше, тому не переривайте його.

Після завершення сканування DISM перевірте, чи зберігається проблема.

Якщо ви не бачите нічого, крім чорного екрана, вам потрібно запустити командний рядок, виконавши такі дії:

 1. Натисніть Ctrl + Shift + Esc, щоб запустити менеджер завдань.
 2. Тепер перейдіть до Файлу > Запустити нове завдання.
 3. Введіть кmd і обов "язково позначте пункт Створити це завдання з правами адміністратора. Тепер натисніть кнопку Гаразд або натисніть клавішу Enter.
 4. Після запуску командного рядка запустіть сканування SFC і DISM.

Рішення 7 - перейти в безпечний режим

Безпечний режим - це сегмент Windows, який працює з типовими параметрами, тому він ідеально підходить для усунення неполадок, таких як помилка run.vbs. Щоб увійти в безпечний режим, виконайте такі дії:

 1. Перезавантажте комп'ютер декілька разів під час завантаження.
 2. Ви побачите три доступні варіанти. Виберіть «Усунення неполадок» > «Додаткові параметри» > «Параметри запуску». Натисніть кнопку «Перезавантажити».
 3. Ваш комп'ютер тепер перезавантажиться. Після завантаження ПК виберіть будь-яку версію безпечного режиму, натиснувши відповідну клавішу на клавіатурі.

Після входу в безпечний режим перевірте, чи зберігається проблема. Якщо проблема не відображається в безпечному режимі, ви можете використовувати її для усунення проблеми.

Рішення 8 - Створити новий обліковий запис користувача

Якщо ви продовжуєте отримувати повідомлення про помилку run.vbs на своєму комп'ютері, ви можете вирішити цю проблему, просто створивши новий обліковий запис користувача. Іноді ця проблема може вплинути тільки на ваш обліковий запис, але ви можете виправити це, виконавши наступні дії:


 1. Скористайтеся пунктом меню Параметри програми > Акаунти.:
 2. Перейти до сім'ї та інших людей. Оберіть пункт Додати когось ще до цього ПК у правій панелі.
  :
 3. Виберіть У мене немає інформації для входу цієї людини.
 4. Тепер виберіть Додати користувача без облікового запису Microsoft.
 5. Введіть бажане ім'я користувача і натисніть Далі.
  :

Якщо ви не можете отримати доступ до програми «Параметри» через цю проблему, ви можете створити обліковий запис користувача з командного рядка. Для цього виконайте такі дії:

 1. Запустіть командний рядок від імені адміністратора.
 2. Після запуску командного рядка виконайте такі команди:
 • net user/додайте ваше _ ім "я _ користувача
 • нові адміністратори локальної групи your_username/add

Після виконання цих двох команд ви створите новий обліковий запис адміністратора на своєму ПК. Просто перемкніться на новий адміністративний обліковий запис і перевірте, чи з'являється там проблема.

Якщо проблема відсутня в новому обліковому записі, перемістіть у нього свої особисті файли і почніть використовувати її замість старого облікового запису.

Помилка Run.vbs може бути досить неприємною, але ми сподіваємося, що вам вдалося виправити це за допомогою одного з наших рішень.

Примітка редактора: цей пост був спочатку опублікований в січні 2017 року і з тих пір був повністю перероблений і оновлений для забезпечення свіжості, точності і повноти.


 • Виправте помилки Центру оновлення Windows за допомогою спеціального інструмента Microsoft

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND